Kontakt & info

Infokioski pidulik avamine, Triinu Rätsepp kõnet pidamas
Karula.ee veebileht ja Jaan Lattiku teemaveeb on loodud eesmärgiga pakkuda Karula piirkonna külastajale ennekõike Lüllemäe raamatukogus asuva virtuaalse Teejuhi ja avalikult veebi kaudu ajakohast ja sisukat informatsiooni Karula piirkonna ning piirkonnast pärit suurmehe Jaan Lattiku kohta.

Leht “Karula virtuaalne Teejuht”  on loodud KÜSKI toetusel EV100 raames kingituseks Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks. EV100 programm võimaldas anda Jaan Lattiku mälestusele tema sünnikohas Karulas uus kvaliteet. Kingitus väärtustab kohalikku kultuuripärandit, samas asetab pärandi tänapäevasesse ja innovaatilisse võtmesse, mis muudab selle kasutajatele huvipakkuvamaks ja atraktiivsemaks.

Jaan Lattik on Karula kihelkonnas sündinud eesti kirjanik, usu-, haridus- ja poliitikategelane. Üks tema kuulsamaid jutte on „Teejuht“, kus ta on kirjutanud jäädavalt elavaks oma küla koerad. Väike karjapoiss (Jaan ise) juhatas selles rändajale teed Karula kiriku juurde.
Kingituse ideeks oli luua „Teejuhist“ inspireeritud moderniseeritud infotahvlitega tähistatud rada marsuudil Mäkiste–Lüllemäe ning selleks, et rändajale Lüllemäel edasi teed juhatada, on loodud  Lüllemäe raamatukogusse interaktiivne infokiosk „Teejuht“, mille sisu on leitav  veebi kaudu ka neile, kes alles planeerivad oma teekonda Karula piirkonda.

Leht on loodud Lüllemäe raamatukogu eestvedamisel, projektijuht  Triinu Rätsepp. Tehniline teostus eeweb Studio poolt.

Projekt sai rahastuse KÜSKi 2017. aasta EV100 sünnipäevakingituste taotlusvoorust. Kogu projekti (joonistuskonkurss, foorum, jooks-kõnd, raja tähistamine) viisid koostöös  ellu Lüllemäe Põhikool, Lüllemäe raamatukogu ja orienteerumisklubi Juku-Peedu.  Meeskond tänab KÜSKI võimaluse eest meie ideed ellu viia.