teejuhi 

mälestusjooksud

Vaata 2017 videot

Tulemused

Galeriid

Teatejooksu võitvale  noortevõistkonnale on aastaks hoida Rändav Jaan (Jaan Lattiku mälestuskivi väike koopia).

On juhtunud, et jooksul on jäänud kivi ka välja andmata ja järgmisel aastal julgemaid ootama, kui starti polnud tulnud ühtki koolinoorte võistkonda. 

Teejuhi mälestusjooksu ja -kõnni eesmärgiks on Karulast pärit kirjaniku, riigi- ja kirikumehe, Eesti Vabariigi haridus- ja välisministri, meie noortekirjanduse ühe rajaja, „Meie noorte“ juttude autori Jaan Lattiku  sünniaastapäevade tähistamine. 2018.aastal toimub(-s) 20. mälestusjooks, kõnd.

Teatejooksu ja kõnni  autoridee sündis Eha ja Toivo Kotovi Silla talus. Aastatel 1999-2010 oli peakorraldaja Silla talu.

Toivo Kotov oli Jaan Lattiku teatejooksu ja kõnni idee autor ja peakohtunik 1999 -2010

Lüllemäe kool alustas Jaan Lattiku mälestusjooksude ja -kõndide “Teejuht” korraldamist aastast 2011. Peakohtunikuks on sellest ajast Valev Sisov.

Kõigil aastail on toimunud koolidevaheline teatejooks. Teatejooksule on alati oodatud lähemate ja kaugemate koolide põhikooliastme “Meie noored”. Võistkonda kuulub kaheksa 7–18-aastast Meie Noort (võistkonnas I kooliastmest 2 õpilast, II kooliastmest 3 õpilast ja III kooliastmest 3 õpilast, nende seas vähemalt 3 tüdrukut). Selleks, et meie tänase nooruse elu ei kujuneks liiga lihtsaks, osalevad teatejooksul ka Lüllemäe kooli “Meie vanad” ning teised sõbrad oma meeskonnaga. Soolojooksule -kõnnile ja -kepikõnnile on oodatud kõik liikumishuvilised.

 

“Meie noored” on Jaan Lattiku kuulsaima noortejuttude kogumiku pealkiri. Nende lugude najal on üles kasvanud mitu põlvkonda poisse ja tüdrukuid. Sellest raamatust on ilmunud mitu kodustrükki. Viimane neist 2009. a. E V Haridus- ja Teadusministeeriumi toel kirjastuse Canopus poolt.

Jooks ja kõnd toimub Jaan Lattiku ühe parima noortejutu “Teejuht” jälgedes. Vastavalt jutule kulgeb rada Jaan Lattiku sünnitalu Mäkiste teeotsas asuva mälestuskivi juurest Karula vana kiriku juurde. Raja pikkus 5,5 km, millel asub 7 kontrollpunkti (KP-d). KP-des toimub teatevõiskondade teatevahetus.

Teatejooksu võitvale  noortevõistkonnale on aastaks hoida  Rändav Jaan (Jaan Lattiku mälestuskivi väike koopia). Parimatele noortele teatejooksjatele on diplomid, medalid ning auhinnakott. Vanuseklasside kolmele kiireimale soolojooksjale on auhinnaks diplom ja medal. Kõikide osalejate vahel loositakse välja eriauhindu.

Läbi aastate on Jaan Lattiku sünniaastapäevade tähistamist toetanud endine Karula vald, 2017.aastast Valga vald, Haridus- ja teadusministeerium, Võru Instituut, EELK Karula Maarja Kogudus, OÜ Sofikoda, MTÜ Maavillane, OK JukuPeedu, Siseministeeriumi kodanikuühiskonna sihtkapital.